Tekstikoko aA

Varhaiskasvatus ja koulutus

 
 

Opetus ja koulutus

Tutustu Virtain kaupungin eri opetusasteisiin ja oppilaitoksiin!

 

Varhaiskasvatus

Varhaiskasvatus

Varhaiskasvatuksen palvelut Virroilla.

Perusopetus

Perusopetus

Perusopetus Virtain keskustassa ja kylissä.

Virtain lukio

Virtain lukio

Lukio-opiskelua Virroilla.

Virtain uusi yhtenäiskoulu

Virtain uusi yhtenäiskoulu

Yhtenäiskouluhankkeen etenemistä voit seurata täällä.

 

Koulujen työpäivät

KOULUJEN TYÖPÄIVÄT LV. 2018-2019

  • Syyslukukausi 91 työpäivää
    - syyslukukausi alkaa 9.8.2018
    - syysloma 15.-21.10.2018
    - joululoma 22.12.2018-6.1.2019
  • Kevätlukukausi 97 työpäivää
    - kevätlukukausi alkaa 7.1.2019
    - talviloma 25.2.-3.3.2019
    - pääsiäisloma 19.-22.4.2019
    - kevätlukukausi päättyy 1.6.2019
 

Me palvelemme

Tuula Jokinen
sivistystoimenjohtaja
puh. 03 485 1260
tuula.jokinen@virrat.fi

Tuula Palanne
toimistosihteeri
puh. 03 485 1261
tuula.palanne@virrat.fi

Eija Viinikka-Virtanen
varhaiskasvatuspäällikkö
puh. 044-7151391
eija.viinikka-virtanen@virrat.fi

Jaana Jouttijärvi
toimistosihteeri
puh. 03 485 1241
jaana.jouttijarvi@virrat.fi

Katri Rantala

yhtenäiskoulun rehtori

p. 044-7151430

katri.rantala@virrat.fi

Heikki Kangasluoma
apulaisrehtori
puh. 03 485 1420
heikki.kangasluoma@virrat.fi

Teemu Kontoniemi
apulaisrehtori
puh 044 2893892
teemu.kontoniemi@virrat.fi

Kaikki sivistystoimen yhteystiedot




 
 
 

Sivua päivitetty: 20.08.2018